Shiba inu - hodowla japońskich psów rasy shiba inu - z Wielkopolski

Pies shiba inu

Jaki jest pies shiba a jaka jest suka. Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy, kto chce trafnie wybrać szczeniaka. Jeśli chodzi o budowę i wygląd to pies shiba inu ma około 39cm i jest nieznacznie krótszy niż suczka tej rasy. Pies shiba inu jest tęższy. Dla większości osób męski osobnik shiba inu jest bardziej reprezentacyjny. Mając ładnego psa możemy oferować nim krycie i dzięki temu możemy utrzymać linię hodowlaną naszego psa bez konieczności wychowywania szczeniąt.

Jak wiadomo psy nie mają cieczki. Problemem często poruszanym u psów jest podlewanie krzaczków i znaczenie terenu. Jeśli chodzi o podlewanie krzaczków to uważam, że można psa od tego oduczyć. Natomiast jeśli chodzi o zaznaczanie terenu, to sprawa wygląda już nieco inaczej. Jeżeli mamy podwórko i nasz pies je oznaczy, to te podwórko jest już oznaczone i on nie będzie go znaczył ponownie do momentu aż inny pies nie zaznaczy jego terytorium.

Jeśli jesteście Państwo właścicielami psów rasy shiba i uważacie, że coś w tym artykule nie jest prawdą lub, jeśli można tu coś dopisać to proszę dać mi znać na adres a ja to tutaj opublikuję.